Rozbiór - wystawa w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej

Wystawa Anny Marii Fusaro - malarki, artystki, oraz Urszuli Kamińskiej -  grafika, artystki. Wernisaż rozpocznie się na Bastionie św. Jadwigi (ul. Piastowska 19) 5 marca o godz. 18.00. Miesiąc później grafiki i obrazy powędrują do Wrocławia, gdzie będzie je można oglądać w budynku filharmonii.

"Rozbiór" to nazwa cyklu grafik i obrazów. Prace stanowią efekt przemyśleń i luźnych skojarzeń obu artystek na temat wojny, Polski, polskości. Artystki starały się do tej wciąż bolesnej tematyki podejść, odnajdując w bezkresnym morzu bólu tlące się iskierki światła, życia i nadziei. Starały się spojrzeć wzrokiem pozbawionym uprzedzeń i stereotypów.
Prace stanowią artystyczną próbę wyjścia poza martyrologię, zamanifestowania, że nie determinuje ona ich emocji zawartych w dziełach. Próbę spojrzenia na przeszłość inaczej, ale również pobudzenia do refleksji.
Wystawa w Nysie stanowi element obchodów rocznicy katyńskiej, których organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich Sapere Aude! popularyzujące wiedzę o historii Polski.

 

   

 


 

<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnia >>