II Nyski Rajd Trekkingowy Śladami Księstwa Nyskiego
Lokalna Organizacja Turystyczna „Na jednej Łodzi” we współpracy ze Starostwem Nyskim oraz lokalnymi sponsorami zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w II nyskim rajdzie pieszym „Śladami Księstwa Nyskiego”, który odbędzie się 17 maja 2014 r.
Wyjścia z Bastionu Św. Jadwigi w Nysie w godzinach 6.00-13.00.

W I rajdzie udział wzięło ponad 200 osób stąd liczymy, na zainteresowanie Naszą imprezą w tym roku.

Rajd polega na przejściu wybranej przez siebie trasy. W tym roku proponujemy do wyboru trasy: 8, 25, 40, 50 km). Na całej długości tras będą rozmieszczone punkty kontrolne, na których uczestnik będzie zdobywał pieczątki. Potwierdzeniem przejścia całego rajdu jest zdobycie kompletu pieczątek i okazanie ich na mecie.
W przypadku najkrótszej trasy 8 km obowiązują zasady gry miejskiej – osobny regulamin. Trasy trekkingowe zostały tak pomyślane i ułożone, aby ukazywać piękno krajobrazu i atrakcje dawnego Księstwa Nyskiego.

Księstwo Nyskie powstaje oficjalnie w 1290 roku, kiedy to książę Henryk IV Probus dał biskupom prawo książęce nad tymi ziemiami. Nysa nabrała innego charakteru i zaczęła się bardzo szybko rozwijać. Koniec księstwa przypada na rok 1810, kiedy to następuje sekularyzacja dóbr kościelnych – czyli zagarnięcie majątku kościelnego przez Prusaków.

Na trasie naszego rajdu odnajdą Państwo mnóstwo pamiątek, reliktów związanych z biskupim panowaniem na tych ziemiach i będzie to ciekawy sposób na zabawę połączony z edukacją historyczną.

O godzinie 18.00 zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy obrazów Renaty Kukli "To tu ... to tam" w Bastionie św. Jadwigi w Nysie, ul. Piastowska 19

Więcej informacji odnośnie rajdu można uzyskać pod numerem telefonu: 691 342 595

 

 

 

Więcej...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>